ÖZDEMİR TURGUT

Haymana Belediye Başkanı

Haymana’nın Sındıran (Yenice) mahallesinde 1955 yılında doğdu. Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesinden mezun oldu. Başta demir-çelik ve inşaat sektörü olmak üzere, şehir planlaması, imar çalışmaları, içme suyu entegre tesisleri ile Çankaya Ansera AVM’nin yapımının da aralarında bulunduğu birçok alanda ticari faaliyette bulundu.

Haymana Dernekler Federasyonu Başkanlığı, Ankara Vakfı Üyeliği, Ankara Meclisi Kurucu Üyeliği başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı.

Siyasete 1988 yılında Anavatan Partisi’nde katıldı. ANAP Ankara İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkanvekilliği, 1999 yılında Ankara Birinci Bölge Milletvekili adayı oldu. AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte 2002 yılında AK Parti’ye katıldı. 2004 ve 2009 mahalli seçimlerinde AK Parti’den Haymana İl Genel Meclis Üyesi oldu.

2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Haymana Belediye Başkanı seçildi. Halen bu göreve Adalet ve Kalkınma Partisi çatısı altında devam etmektedir.

Turgut, evli ve 3 çocuk babası, 6 torun dedesidir.

PİKNİK ALANLARIMIZ

Piknik Alanlarımız

1-) Başdeğirmen Piknik Alanı

Haymana’ya 7 Km uzaklıkta, eski Polatlı yolu üzerinde, Kadıköy sınırlarında, 110 dekar üzerine kurulu mesire alandır. Haymana Belediyesi tarafından işletilen Başdeğirmen Piknik Alanında, piknik alanları yanında çocuk oyun parkları, voleybol, basketbol sahaları, yürüyüş yolları ve oturma grupları bulunmaktadır.

2-) Azizo Gölü

Sinanlı ile Kerpiç köyleri arasındaki doğal gölettir. İlkbaharda kar sularının erimesiyle oluşan gölet, birçok göçmen kuşun uğrak yeridir. Yazın kuruyan gölet; nisan ve mayıs aylarında kuş cenneti görünüme bürünmektedir.

 

3-) Hasanağa Deresi ve Gölet

İl Özel İdaresi tarafından Hasan Ağa Deresi olarak bilinen dere yatağına yapılmıştır. Haymana ilçe merkezinde Grannos Otelin alt tarafında bulunur.