ÖZDEMİR TURGUT

Haymana Belediye Başkanı

Haymana’nın Sındıran (Yenice) mahallesinde 1955 yılında doğdu. Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesinden mezun oldu. Başta demir-çelik ve inşaat sektörü olmak üzere, şehir planlaması, imar çalışmaları, içme suyu entegre tesisleri ile Çankaya Ansera AVM’nin yapımının da aralarında bulunduğu birçok alanda ticari faaliyette bulundu.

Haymana Dernekler Federasyonu Başkanlığı, Ankara Vakfı Üyeliği, Ankara Meclisi Kurucu Üyeliği başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı.

Siyasete 1988 yılında Anavatan Partisi’nde katıldı. ANAP Ankara İl Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkanvekilliği, 1999 yılında Ankara Birinci Bölge Milletvekili adayı oldu. AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte 2002 yılında AK Parti’ye katıldı. 2004 ve 2009 mahalli seçimlerinde AK Parti’den Haymana İl Genel Meclis Üyesi oldu.

2014 ve 2019 yerel seçimlerinde Haymana Belediye Başkanı seçildi. Halen bu göreve Adalet ve Kalkınma Partisi çatısı altında devam etmektedir.

Turgut, evli ve 3 çocuk babası, 6 torun dedesidir.

ALO ZABITA

ZABITANIN GÖREVLERİ Tüketicinin korunması kanununa göre yapılan çalışmalar, Zabıta Amirliğine gelen vatandaş şikâyetlerinin değerlendirilmesi Semt pazarı ve diğer gıda maddeleri alış verişi yapılan müesseselerin denetimi Çevre koruma kanununun yüklediği sorumluluklar İlçe sağlık müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen denetim çalışmaları Gayrisıhhî müesseselerin denetlenmesi Kaçak ilan ve reklamın önlenmesi Seyyar satıcılarla mücadele Ana arter ve yol meydan işgallerinin kaldırılması ve kontrolleri Dilencilerle mücadele Ana arter ve yol meydanlarda trafik park düzenlemesi yapmak Kaçak et denetimleri Kaçak inşaat ve gecekondu denetimi İmar kanunun yüklediği sorumluluklar Ana arterlerde kazı çalışmaları denetimi ve kontrolü Yoksulların, yaşlıların ve asker eşlerinin memleketlerine sevklerinde yardımcı olunması