Tarih: 02.08.2019 10:54
Doğal gaz Haymana’nın tamamında kullanılacak

Doğal gaz Haymana’nın tamamında kullanılacak

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve Başkent Gaz yetkilileri doğal gaz çalışmaları ve sonraki süreçlerle ilgili vatandaşlarla bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi. Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıda yetkililer vatandaşların sorularını cevaplayıp, doğal gaz konusunda son günlerde kamuoyunun merak ettiği birçok konuda vatandaşları bilgilendirdi.

Turgut “Doğal gaz her yere gelecek”

Açılış konuşmasını yapan Başkan Turgut şartları karşılamamalarına rağmen yoğun bir çalışma ve takiple Haymana’ya doğal gazı kazandırdıklarını belirterek “Hemşehrilerimiz bazı aciz insanların yaydığı dedikodulara inanmasın doğal gaz her yere gelecek. Talep edip abonelik işlemlerini başlatan hemşehrilerimiz doğal gaza kavuşacak. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Haymana’ya doğal gaz kazandırılması noktasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Başkent gaz yetkilileri ise yaptıkları açıklamada kendilerinin özel bir şirket olduğunu ve ne kadar çok abone olursa o kadar kazanacaklarını belirterek “Dolayısıyla şu mahalleye doğal gaz gelmeyecek diye bir durum söz konusu değil. Yatırım yaptığımız her yere hizmet götüreceğiz. Vatandaşlarımızın bir an önce abonelik işlemlerini başlatmaları büyük önem arz ediyor. Bu yüzden bir an önce başvuruda bulunmalarını tavsiye ediyoruz. Haymana'ya yüksek maliyete rağmen başkanımızın yoğun gayretleri ile doğal gaz geliyor. ” diye konuştular.

Başkent gaz yetkilileri, Pazartesi ve Cuma günleri olmak üzere haftanın 2 günü Haymana Belediyesi Kültür Merkezinde vatandaşlara hizmet vereceklerini ifade etti.