Tarih: 06.07.2019 16:18
Haymana merkez doğal gaz hattının altın kaynağı yapıldı

Haymana merkez doğal gaz hattının altın kaynağı yapıldı

Çalışmaları tüm hızıyla devam eden doğal gaz hattı için Haymana Merkezde de alt yapı ve kazı çalışmaları sürüyor.  Çalışmalar sürerken Haymana merkez doğal gaz hattının altın kaynağı törenle yapıldı. Haymana Saat Kulesi önünde yapılan törene Kaymakam Hüseyin Göktürk, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, MHP İlçe Başkanı Numan Öztürk, AK Parti ve MHP Meclis Üyeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri,  STK Başkanları, muhtarlar, vatandaşlar ve Başkent Gaz yetkilileri katıldı.

Edilen dualar ve kesilen kurbanların ardından Haymana Merkez doğal gaz hattının Altın Kaynağı Kaymakam Hüseyin Göktürk, Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve Başkent Gaz yetkilisi Faruk Coşkun tarafından yapıldı.

Turgut “AK Parti iktidarının hizmetidir”

Törende bir konuşma yapan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut yoğun çalışmaları ve ısrarlı girişimleri sonucu Haymana’yı doğal gaza kavuşturduklarını ve bu hizmetin AK Parti iktidarının bir eseri olduğunu belirterek “Hayaldi gerçek oldu. Vatandaşlarımızın yıllardır beklediği doğal gaza kavuşuyoruz. Haymana’ya doğal gaz kazandırma noktasında desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bakanlarımıza, milletvekillerimize ve AK Parti’mize şahsım ve hemşerilerim adına teşekkür ediyorum. “ dedi.

Abonelik işlemini gerçekleştiren vatandaşlar 31 Ekim 2019 tarihinden itibaren doğal gaz kullanmaya başlayacak.