Haymana Belediyesi

AKILLI KAVŞAK YENİLENDİ

Geri
AKILLI KAVŞAK YENİLENDİ

Yapıldığı günden beri Haymanalıların eleştirilerine konu olan ve zaman zaman kazaların yaşandığı akıllı kavşakla ilgili olarak Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un, Karayolları Genel Müdürlüğü ve Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü nezdinde yaptığı girişimler sonunda kavşakta yeni bir düzenleme yapılması kararı alınmıştı.

Bu karar doğrultusunda başlayan çalışmalar sona erdi ve kavşak hizmete açıldı. Yeni projeye göre Ankara’dan gelen araçlar için Haymana’ya dönüş artık direkt veriliyor. Ayrıca kavşağın hemen yanındaki dere yatağına da köprü ve yan yol çalışması yapılıyor. 

Hizmete giren kavşakta incelemelerde bulunan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Vatandaşımızın kavşakta yeni bir düzenleme yapılması konusunda yoğun bir talebi vardı. Bizler de vatandaşımızın mağdur olmaması, can ve mal kaybı yaşanmaması için girişimlerde bulunduk. Girişimlerimiz sonucunda yeni bir düzenleme yapıldı. Kavşağımız hizmete açıldı. Kara Yolları Genel Müdürlüğü 4. Bölge Müdürü Öner Özgür başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza kazasız belasız yolculuklar diliyorum.” dedi.