Haymana Belediyesi

ASFALT ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Geri
ASFALT ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Havaların ısınmasıyla tekrar başlayan asfalt serim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Haymana belediye Başkanı Özdemir Turgut çalışmaları yerinde izleyip yetkililerden bilgi aldı.

Yamak grup yolu sıcak asfaltı ikinci kat serimi başladı

Daha önce çalışmalarına başlanan ancak hava şartlarından ötürü ara verilen Yamak grup yolunun 12 km’lik kısmının sıcak asfalt serim çalışması tekrar başladı. 12 km uzunluğunda ve 7 km genişliğinde olan yolun sıcak asfaltının birinci katı atıldı. İkinci kat çalışmaları cumartesi günü başladı.

Haymana Yolu Çayraz Girişi’nde de asfalt çalışmaları başladı

Bir diğer asfalt serim çalışması da Haymana-Ankara yolu Çayraz girişi mevkiinde başladı. 400 metre uzunluğunda ve 6 metre genişliğinde olan yolda çalışmalar kısa sürede bitecek.

Başkan Turgut “Asfalt çalışmalarımız sürecek”

Gerek Yamak grup yolunda gerekse Çayraz mevkiinde yapılan asfalt serim çalışmalarını inceleyen Başkan Turgut “Haymana’mızın 850 km yol ağı var. Hepsinin bir seferde bitmesi elbette mümkün değil. 170 km asfalt çalışması yapıldı. Program dâhilinde çalışmalarımız sürecek. Hemşehrilerimizin şüphesi olmasın Haymana’mızın yolla ilgili sıkıntıları çözülecek.” dedi.