Haymana Belediyesi

HAYMANA DOĞALGAZ HATTINDA 2. AŞAMA BAŞLIYOR

Geri
HAYMANA DOĞALGAZ HATTINDA 2. AŞAMA BAŞLIYOR

25 Ekim 2019 yılında ilk gazın hatta verilmesiyle faaliyete geçen Haymana doğalgaz hattında 2020 yılında 2. aşamaya geçiliyor. İhalesi gerçekleştirilen doğalgaz hattında sözleşmenin imzalanmasıyla çalışmalar başlayacak.

Toplamda 10 Km yeni hat yapılacak

2020 programında Haymana merkezdeki 5 mahallede toplam 10 km yeni hat yapılması planlanıyor. Ancak vatandaşlardan gelen talebe göre hattın uzatılması değerlendirilecek.

Termal Oteller ve Kaplıcalar da faydalanacak

Bu yıl ki programda ilçemizdeki otel ve kaplıcalar da talep etmeleri halinde doğalgazdan faydalanabilecekler. Belirlenen ortak bir noktada kurulacak bağlantı noktasından otellere ve kaplıcalara doğalgaz dağıtımı gerçekleştirilecektir.

Turgut “Merkezdeki 5 mahallemizde doğalgaza kavuşacak”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Haymana doğalgaz hattı genişlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl da belirttiğimiz üzere her şey program dâhilinde ilerliyor. Program 4 etaptan oluşuyor. 1. Etap geçen sene yapıldı. 2. Etap da bu sene yapılacak. Programı hazırlayan ve çalışmaları ona göre yapan özel sektör. 3. ve 4. etap da yine belli bir program dâhilinde hazırlanacak.   Örneğin, bu yıl en uzun hat Medrese mahallemizde yapılacak. Bu da geçen sene ‘Medrese mahallesine doğalgaz gelmeyecek” diyen, dedikodudan başka bir şey üretmeyen zavallılara da bir cevap olur sanıyorum. Etap etap sürecek çalışmaların sonunda merkezdeki 5 mahallemizin tamamı doğalgaza kavuşmuş olacak, hemşehrilerimize hayırlı olsun.” diye konuştu.