Haymana Belediyesi

HAYMANA DOĞALGAZA KAVUŞTU

Geri
HAYMANA DOĞALGAZA KAVUŞTU

Haymana doğalgazında beklenen an geldi ve hatta ilk gaz verildi. İlk gaz verilmesi dolayısıyla Haymana Şehitler Meydanında düzenlenen törene Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, BOTAŞ Genel Müdürü Burhan Özcan, Başkent Doğalgaz Genel Müdürü Asım Yücel,  Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Kandemir, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Başkent  Gaz Genel Müdürü Asım Yücel Mart 2019’dan beri Haymana doğalgaz hattına 12 Milyon tl’lik yatırım yaptıklarını belirterek hedeflerinin 2 yıl içinde Haymana’nın tamamında doğalgaz kullanılmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Başkan Turgut “Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkürler”

Haymana’nın ve Haymanalıların bir rüyasının, hayalinin gerçekleştiği tarihi bir güne şahit olduklarını belirten Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Birçok kriteri karşılamamasına rağmen yoğun ve ısrarlı girişimlerimiz ve başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK parti iktidarımızın çalışmalarıyla Haymanamız doğalgaza kavuşuyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez, Bakan Yardımcımız Alparslan Bayraktar, bu konuda desteklerini esirgemeyen bölge milletvekillerimiz Yalçın Akdoğan, Ali İhsan Arslan ve hemşehrimiz, gururumuz Prof.Dr. Ömer Özkan başta olmak üzere emeği geçenlere şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Ali İhsan Arslan “AK Parti Türkiye’nin Partisi ve Türkiye’nin umudu olan bir parti”

Törende yaptığı konuşmada başta Barış Pınarı Harekâtı olmak üzere ülke gündemi hakkında açıklamalarda bulunan Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan “Biz parti menfaatini düşünen bir hareket olmadık. Kendi menfaatimizi düşünsek küresel güçlerin tepkisini çekmek pahasına bu harekâta girişemezdik. Devlet yönetme sorumluluğumuz var. Milletin umudu olmak kolay değil. İnşallah bundan sonra Türkiye’yi daha ileri taşımayı sürdüreceğiz. Bu duygularla Haymanamıza doğalgazın hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra Haymana Müftüsü tarafından edilen dua ve kesilen kurbanların ardından Haymana doğalgaz hattına ilk gaz verildi.