Haymana Belediyesi

KAPALI PAZAR YERİ

Geri
KAPALI PAZAR YERİ
Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında ihalesi yapılan ve Ağustos ayında dualarla temeli atılan Kapalı Pazaryeri nihayet tamamlanıyor.
Temeli atılırken 3 ay içinde tamamlanacağı söylenen kapalı pazaryeri inşaatı uzun süredir duraklamıştı.
Pazar Yeri’ndeki gecikme ile ilgili olarak temel kazısında çok sert bir kaya ile karşılaşılması, akabinde yine kazı esnasında yeraltı suyuna rastlanması nedeniyle temel altı izalasyonunun gecikmesi yüklenici firmanın mazereti olarak gösterilmişti.
Yüklenici firmaya 2018 yılının Ağustos, Eylül ve Kasım aylarında 3 adet hak ediş hazırlanmış. Firma da işi Kasım ayında yüzde 90 bitirme seviyesine getirdi. Böylece firmaya ikinci süre uzatımı verildi. 
Temmuz ayında firma işi bitirdiğine dair geçici kabul dilekçesi verdi. Komisyon tarafından inceleme sonucunda eksikler tespit edildi ve bunlar giderildi.
AÇILIŞ 28 EKİM’DE
Neticede Kapalı Pazaryerimiz tamamen bitirilerek 28 Ekim tarihinde açılması bekleniyor.
TURGUT; “GEÇ KALSA DA TAMAMLADIK”
Konu ile ilgili bilgi veren Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut şunları söyledi; “Kapalı Pazaryerimizi 3 ay içinde teslim edecektik. Ancak çeşitli sebeplerle inşaatımız bir süre durmak zorunda kaldı. Artık açılması için gün sayıyoruz. Yaklaşık 15 gün içerisinde de hizmete açmayı planlıyoruz. Böylece yıllardır özlemi çekilen ve eksikliği önemli ölçüde hissedilen, hem esnafımızın, hem de vatandaşlarımızın rahat edeceği pazaryerimizi tamamlanmış olacak. Böyle bir tesisi ilçemize kazandırdığımız için gururluyuz. Hepimize hayırlı uğurlu olsun.”
Kapalı Pazaryeri 1193 metrekare alana 2 kat olarak inşa edildi.