Haymana Belediyesi

YAMAK GRUP YOLUNDA SONA GELİNİYOR

Geri
YAMAK GRUP YOLUNDA SONA GELİNİYOR

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut ve Belediye Meclis Üyeleri, Yamak grup yolunun Yamak Mahallesi ile Haymana arasındaki 12 km’lik bölümünün sıcak asfalt atılma çalışmalarında incelemelerde bulundu. Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Haymana Bölge Şefi Turgut Keleş’in de hazır bulunduğu incelemelerde Başkan Turgut yapılan çalışmalar hakkında Turgut Keleş'ten bilgi aldı.

Çift kat olarak sıcak asfalt atılacak yoldaki çalışmaların hava şartlarının el vermesi durumunda önümüzdeki günlerde tamamlanacağı belirtilirken bu mevsimde soğuk asfalt atılamayacağı bu nedenle, Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut’un gayretleriyle yolun sıcak asfaltlandığı ifade edildi.

Başkan Turgut “Önümüzdeki yıllarda Yamak dâhil bütün grup yollarımızın tamamı sıcak asfaltlanabilecek”

Yamak-Çatak grup yolu hattının tamamının sıcak asfaltlanacağını, ihalesinin de yapıldığını ancak hava şartlarından dolayı gerçekleşmediğini belirten Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Yolun bu kısmının atıl durumda kalmaması ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için girişimlerde bulunarak en azından bu 12 km’lik bölümünün sıcak asfaltının atılmasını sağladık. Soğuk asfaltın üzerine sıcak asfalt daha kolay atılabiliyor bu şekilde önümüzdeki yıllarda Yamak grup yolu dâhil olmak üzere bütün grup yollarımız sıcak asfalta dönüştürülebilecek. Kış şartlarında sergiledikleri özverili çalışmalardan ötürü Fen İşleri Bölge Şefimiz Turgut Keleş ve ekibine teşekkür ediyorum. Haymana’mıza hayırlı olsun.” dedi.