Haymana Belediyesi

Salon Futbol Turnuvası Şartname

Geri

Salon Futbol Turnuvası Şartname

23 Ocak 2023

 

Haymana Belediyesi, Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Haymana Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü İş Birliğinde Düzenlenecek Salon Futbol (Futsal) Turnuva Şartnamesi

 

 1. Turnuvaya Katılabilecekler
 2. a) Turnuvaya tüm Kamu ve Özel Kurum ve Kuruluşlar katılabilir.
 3. b) Turnuvaya 15 Yaşından büyükler katılabilir.
 4. Başvuru Belgeleri
 5. a) Takım isminin belirtildiği başvuru dilekçesi.
 6. a) Turnuvaya katılacak her oyuncu için spor yapmaya elverişli olduğuna dair sağlık raporu.
 7. b) Turnuvaya katılacak her oyuncunun kimlik fotokopisi.
 8. c) 18 yaşından küçük katılımcılar için veli izin belgesi.
 9. d) Kurum ve Kuruluş sorumlusunun imzalayacağı takım listesi.
 10. Turnuva Kuralları
 11. a) Gruplar turnuva komitesince çekilecek kura sonucu oluşacaktır. Her gruptaki takımlar kendi aralarında birer müsabaka oynayacaklardır. Takımların aldığı her galibiyet 3 puan, her beraberlik ise 1 puan değerinde olacaktır.
 12. b) Grup aşamasında normal süresi berabere biten maçlarda ek uzatma süresi veya penaltı atışları uygulanmayacaktır.
 13. c) Grup maçları tamamlandığında takımlar aynı puanda ise önce gol averajlarına bakılır gol averajı fazla olan takım gruptan çıkar. Puan ve averajlarında aynı olması durumunda; fair-play gereğince her kırmızı kart 2 (iki) ceza puanı her sarı kart 1 (bir) ceza puanı sayılarak, ceza puanı az olan takım gruptan çıkacaktır. Puan, averaj ve fair-play durumunun da aynı olması halinde kura çekimi yapılacak ve ismi kuradan çıkan takım gruptan çıkmaya hak kazanacaktır.
 14. d) Gruplarını lider tamamlayan takımlar finallere yükselmeye hak kazanır.
 15. e) Final müsabakasında normal süresinin beraberlikle sonuçlanması halinde ek uzatma oynanmayacak direk penaltı atışlarına geçilecektir.
 16. f) Finali kazanan takım şampiyon olacaktır.
 17. g) Takımlar arasındaki iletişim başvuruda belirtilen takım kaptanı ile olacaktır. Spor malzemelerini her takım kendisi temin edecektir. Takımlar maç saatinde 20 dakika önce sahada hazır bulunacaktır.

ğ) Takımlar en az 6 en çok 11 kişiden oluşacaktır. Takımlar sahaya 1 kaleci ve 5 saha oyuncu ile çıkacaklardır.

 1. h) Turnuva maçlarını Haymana İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ nün görevlendireceği beden eğitimi öğretmenleri yönetecektir. Bir orta hakemin yönetiminde maç oynanır.

ı) Maç öncesinde, maç esnasında veya maç sonrasında saha içerisinde yada saha dışında kasıtlı hareket, kavga , küfür etme ve benzeri şekilde hoş olmayan davranışlarda bulunanlar turnuva komitesi raporu doğrultusunda bireysel veya takım olarak turnuvadan ihraç edilir.

 1. i) Takım kaptanı maçlardan önce takımının asıl ve yedek oyuncu listesini turnuva komitesine teslim edeceklerdir.

 

 1. Müsabaka Kuralları :
 2. a) Müsabakalarda ofsayt kuralı hariç, Futbol Müsabaka Talimatı, Ceza Yönetmeliği ve beynelmilel oyun kuralları uygulanır.
 3. b) Müsabakalar 2 devre halinde 25 (yirmibeş)‘ er dakika oynanacaktır. Devre araları 10 (on) dakikadır. Final müsabakasının berabere sonuçlanması halinde beşer penaltı vuruşu kullanılır. Beş penaltı sonucunda eşitlik bozulmaması halinde seri penaltı atışlarına geçilir.
 4. c) Takımlar sahaya 1 kaleci ve 5 saha oyuncusu ile çıkacaklardır. Oyuncunun eksik olması halinde eksik olan takım 3-0 hükmen mağlup sayılır.
 5. d) Maç esnasında en fazla 5 oyuncu değişikliği yapılır.
 6. e) Oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez ancak kırmızı kart gören oyuncu o maçta kalan sürede oynayamaz, yerine başka oyuncu giremez. Kırmızı kart gören oyuncu bir sonraki müsabakada da görev alamaz. Bir müsabakada 2 (iki) sarı gören oyuncu kırmızı kartla cezalandırılır.
 7. f) Müsabakalarda uzatma kararlarını maçın hakemi verecektir.
 8. g) Kaptanlar arasında kura atışı ile top ve alan seçimini hakem yapar.
 9. Ödül :

Turnuva sonunda ilk üçe giren takımlara kupa verilecektir.

Turnuvaya katılan tüm takım ve sporcular şartnamenin kabul ve gereğini taahhüt etmiş sayılacaktır.

DİĞER DUYURULAR