Haymana Belediyesi

Sakarya Meydan Muharebesi 101. Yıl Etkinlikleri

Geri

Sakarya Meydan Muharebesi 101. Yıl Etkinlikleri

1-) Anıtkabir Ziyareti

Sakarya Meydan Muharebesi ve Son Kale Haymana 101.yılı Etkinliklerimiz Anıtkabir ziyareti ile başladı.

2-) Meşaleli Yürüyüş

Sakarya Meydan Muharebesi’nin 101. yılında, Son Kale Haymana topraklarında destan yazan ecdadın izinde o günkü ruh ve heyecanla; ailelerimiz ve vatandaşlarımızla elimizde meşaleler, dilimizde dualar ve marşlarla yürüdük.

3-) TransAnatolia Rally Gösteri Konvoyu

Son Kale Haymana Etkinliklerimiz çerçevesinde TransAnatolia Rally ekiplerini ağırladık. İlçe merkezinde araç konvoyu yapan ralliciler Başdeğirmen Mesire Alanında kamp kurdu.

4-) Mahalleler Arası Futbol Turnuvası

Sakarya Meydan Muharebesi Son Kale Haymana Etkinliklerimiz çerçevesinde Mahalleler Arası Futbol Turnuvası düzenlendi ve turnuvanın şampiyonu Evci Spor oldu.

5-) Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ı Anma Programı ve Şehitler İçin Hayır Yemeği

Kardeş kentimiz Tirebolu Belediyesi ve Dernekler Federasyonu ile birlikte düzenlediğimiz "Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ı Anma Programı ve Şehitler İçin Hayır Yemeği” programımızı yüzlerce Giresunlu misafirlerimiz ve hemşehrimizle gerçekleştirdik.

6-) Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana Fotoğraf Sergisi

Sakarya Meydan Muharebesi'nin 101. yılı için hazırladığımız "Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana" fotoğraf sergimizin Kızılay Metro Sanat Galerisinde açılışını gerçekleştirdik.

7-) Son Kale Haymana İller Arası Kick Boks Zafer Kupası

Sakarya Meydan Muharebesi Son Kale Haymana Etkinliklerimiz kapsamında Türkiye Kick Boks Federasyonu ile zafer kupası turvuvası gerçeleştirildi.

8-) Sünnet Şöleni ve Çocuk Şenliği

Son Kale Haymana Etkinlerimiz kapsamında sünnet ettirdiğimiz çocuklarımız için oluşturduğumuz konvoyla İlçe merkezinde tur attık. 

Sünnet olan tüm çocuklarımıza çam sakızı çoban armağanı hediyeler ve bir yavrumuza da çekilişle bisiklet verdik.

Yöresel sanatçımız Oğuzhan Saraç'ın türküleriyle halaylar çekip, eğlendik.

9-) Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana Sempozyumu

Haymana Kaymakamlığı, Ankara Üniversitesi ve Haymana Belediyesi işbirliği ile düzenlediğimiz "101. Yılında Sakarya Meydan Muharebesi ve Haymana" sempozyumu düzenlendi.  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da katılım gösterdiği sempozyumda "Kurtuluşa Giden Yolda Son Kale Haymana" resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize Sayın Bakanımız ve protokolle birlikte ödüllerini takdim ettik.

10-) Konserler

Cimcime Meydanında binlerce vatandaşımızın katılımı ile Kent Orkestrası ve  Halk Müziğinin güçlü sesi Zara konseri düzenlendi.