Haymana Belediyesi

Başkan Turgut Deprem Bölgesinde

Geri

Başkan Turgut Deprem Bölgesinde

13 Şubat 2023

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut depremden en çok etkilenen illerin başında gelen Kahramanmaraş’ı ziyarete edip incelemelerde bulundu.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilin etkilendiği depremin ardından bölgede arama kurtarma ve enkaz çalışmaları devam ediyor. Depremin ilk saatlerinde bölgeye intikal eden Haymana Belediyesi ekipleri de Kahramanmaraş’ta çalışmalarını sürdürüyor. Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, Meclis Üyeleri Talip Kapıcı ve Savaş Kara ile birlikte hem depremzedelere destek olmak hem de Haymana Belediyesi’nin çalışmalarını incelemek için hafta sonu deprem bölgesini ziyaret etti.

AFAD koordinesinde çalışmalarını sürdüren Haymana Belediyesi ekibiyle bir araya gelen Başkan Turgut yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Başkan Turgut ve beraberindekiler Ankaralı bir lokantacının açmış olduğu çorba standında depremzedelere ve kurtartma ekiplerine çorba ikramında bulundu.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünü de ziyaret eden Başkan Turgut burada Genel Koordinatör Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Develi Kaymakamı Mehmet Tunç ile görüşüp deprem bölgesinde yapılan çalışmalarla ilgili istişarelerde bulundu.

Turgut “İlk Günden Beri Sahadayız”

Depremin yaşandığı ilk gün hızla harekete geçtiklerini belirten Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Depremin ilk günü personelimizi ve iş makinalarımızı Kahramanmaraş’a gönderdik. Bu arada meclis üyelerimiz, siyasi parti başkanlarımız ve STK Başkanlarımızla bir araya gelip yapılacak yardımların koordinasyonu ile ilgili toplantımızı gerçekleştirdik. Haymana olarak çok kısa sürede yardımlarımızı toplayıp araçlarımızı uğurladık. Hafta sonunda da hem depremzede vatandaşlarımıza destek olmak hem de Haymana Belediyesi’nin bölgedeki çalışmalarını incelemek için Maraş’ı ziyaret ettik. Ülkemizin çok zor zamanlardan geçtiği şu günlerde Belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.” dedi.