Haymana Belediyesi

Hem Bayram Hem Şenlik

Geri

Hem Bayram Hem Şenlik

11 Temmuz 2022

Haymana Belediyesi Kurban Bayramı’nın ikinci günü Emirler Kesikkavak Mahallesinde “Çocuk Şenliği ve Yöresel Sanatçılar Konseri” düzenleyecek.

Haymana Belediyesi düzenleyeceği etkinlikle vatandaşlara adeta çifte bayram yaşatmayı amaçlıyor. Saat 14.00’da “Çocuk Şenliği” ile başlayacak etkinlikte, animasyon programı (yarışmalar, kukla gösterisi, Hacivat- Karagöz gösterisi, dans şov), ödüllü yarışmalar, çizgi film karakterleri maskotlar, şişme oyun grupları, palyaço, yüz boyama, çeşitli ikramlar (Osmanlı Şerbeti, pamuk şeker, mısır popcorn) ve çekiliş ile sürpriz hediyeler yer alacak. Şenliğin ardından Hozan Mişo, Jiyane Uğur, Nurettin Kart’ın sahne alacağıYöresel Sanatçılar Konseri” vatandaşlara keyifli dakikalar yaşatacak.

Turgut “Bayram Neşesini İkiye Katlayacağız.”

Bayram coşkusunu doyasıya yaşatmayı, vatandaşlara ve özellikle çocuklara eğlenceli bir gün geçirtmeyi istediklerini belirten Başkan Turgut “Bunu yaparken de sadece merkezle sınırlı kalmayalım, diğer mahallelerimizde de etkinlikler düzenleyelim, diye düşündük. Bu bayram Emirler Kesikkavak mahallemizde karar kıldık. Civardaki diğer mahallelerimizdeki çocuklarımızın, hemşehrilerimizin de katılımıyla güzel bir gün geçireceğiz. Özellikle çocuklarımızın çok eğleneceğine inanıyorum. Tüm hemşehrilerimiz davetlimizdir.” dedi.