Haymana Belediyesi

Turgut Depremzedeleri Ziyaret Etti

Geri

Turgut Depremzedeleri Ziyaret Etti

16 Şubat 2023

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut Kahramanmaraş depreminin ardından Haymana’ya gelen depremzedeleri ziyaret etti.

Geçtiğimiz pazartesi günü Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ilde yaşanan depremden etkilenen vatandaşlar başka şehirlerdeki yurtlara, otellere ve misafirhanelere yerleştirildi. Bu kapsamda Haymana’daki otellerde, merkez ve bazı dış mahallelerde de depremzedeler misafir ediliyor.

Bu ailelerden birini ziyaret eden Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut geçmiş olsun dileğinde bulunup, gerek Devlet’in gerekse kendilerinin tüm imkânlarıyla depremzedelerin yanında olacağını belirtti.

Turgut “Yaraların Sarılması İçin Çalışıyoruz.”

Haymana Belediyesi olarak depremden etkilenen vatandaşlar için ellerinden gelen çalışmaları yaptıklarını belirten Başkan Turgut “Ülkemizin yaşadığı en büyük afetlerden biriyle karşı karşıyayız. Bu süreçte hepimiz az çok demeden elimizden geleni yapmalıyız. İlk günden beri çalışmalarımızı sürdürüyoruz, hızla harekete geçip yardımların koordinasyonunu sağladık, hemşehrilerimizin desteği ile yardım konvoyumuzu ertesi gün gönderdik. Ekiplerimiz yaklaşık 10 gündür sahada arama kurtarma çalışmalarına ve enkaz kaldırma çalışmalarına destek oluyor. Bunun yanı sıra Haymana dışında yaşayan özellikle yurtdışındaki hemşehrilerimizin yardımlarını da organize edip bu yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağladık. Şu anda da İlçemizde depremzede vatandaşlarımızı misafir ediyoruz. Zor zamanda İlçemize sığınan bu insanlarımızın yanında olacağız. Kendilerini ziyaret edip hem geçmiş olsun dileğinde bulunduk hem de ihtiyaçlarını sorduk. Haymana olarak yanlarında olduğumuzu ifade ettik. Milletimiz zor zamanlarda kenetlenip ayağa kalkan bir millet. El birliğiyle yaraları saracağız.” dedi.

Haymana Belediyesi yardım çalışmaları devam ederken Başkan Turgut’un kişisel yardımları da sürüyor. Geçen hafta AFAD’a bağışta bulunan Özdemir Turgut bu hafta da deprem bölgesine 9 adet konteynır gönderdi.