Haymana Belediyesi

Türkiye Haymana’yı İzledi

Geri

Türkiye Haymana’yı İzledi

9 Kasım 2022

Haymana temalı Çepik (Alkış) programı 50’yi aşkın Haymanalı sanatçının katılımıyla hem bir rekor kırıldı hem de izleyenlere muhteşem bir gece yaşattı.

Ünlü sanatçı Aydın Aydın’ın sunduğu ve Haymana Belediyesi’nin katkılarıyla TRT Kurdi’de yayınlanan programda tarihi, kültürü, türküleri ve halayları ile Haymana tanıtıldı.

TRT Arı Stüdyosundan canlı yayınlanan programa Haymana Kaymakamı Muhammed Gürbüz, Belediye Başkanı Özdemir Turgut, İlçe protokolü, sanatçılar ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Konuk Sanatçı Rekoru

Canlı yayına katılan 55 Haymanalı yöresel sanatçıyla bir de rekor kırıldı. Haymana temalı Çepik programı bir yayında en fazla konuk alan program oldu.

Yöresel Lezzetler de tanıtıldı

Programda Haymana’nın tarihi, kültürü, folklorunun yanı sıra yöresel lezzetleri de tanıtıldı. Haymana Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri başta Kürt Pilavı olmak üzere İlçenin birbirinden güzel lezzetlerini tüm Türkiye’ye tanıttı.

Gürbüz “Haymana Tarihi Öneme Sahip”

Haymana’nın Türkiye Cumhuriyeti tarihi açısından büyük bir öneme sahip olduğunu belirten Haymana Kaymakamı Muhammed Gürbüz “Dünyanın en önemli meydan muharebelerinden biri olan Sakarya Meydan Muharebesi 104 km’lik bir cephe hattında Haymana’da geçmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atılması için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Kaplıca turizmi ile ilgili beklentilerimiz çok yüksek, her bütçeye uygun tesislerimiz var, ülkemiz ve yurtdışındaki tüm insanları Haymana’ya davet ediyorum.” dedi.

Turgut “Suyu Sıcak Havası Sert İnsanı Mert Son Kale Haymana”

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, Milli Mücadele’nin verildiği son noktadır diyen Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut “Bu açıdan çok ciddi manada tarih turizmi bekliyoruz. Bunun yanı sıra Hayvancılıkta Ankara’da önemli bir yere sahibiz. Havamız güzel, temiz. Kültürümüz var. Haymana’da her bütçeye uygun misafir edeceğimiz tesislerimiz var. Suyumuzun uluslararası tescilini yaptırdık. Dünyanın en iyi kaplıca suyuna sahibiz. Tüm vatandaşlarımızı Haymana’ya bekliyoruz. Bu güzel program için de ” diye konuştu.

Başkan Turgut ve Kaymakam Gürbüz tarafından Aydın Aydın’a Haymana’nın yeni marka değeri “Haymana Zarif Akyıldızı Çiçeği”nin tablosunun armağan edilmesinin ardından program halaylarla sona erdi.