Haymana Belediyesi

Ulaşım

Geri

Ulaşım

Ankara-Haymana arası 74 km’lik yol, geliş gidiş çift yönlü yoldur. Yakın zamanda tamamlanan PolatlıHaymana-Konya yolu bağlantısı ile Haymana, ülkemizin batısı ile doğu ve güneydoğusu arasında önemli bir güzergâh olmuştur. İstanbul ve Konya’dan ilçeye gelmek isteyenler Haymana’ya 38 km uzaklıktaki Polatlı Yüksek Hızlı Tren İstasyonunda inip özel halk otobüsüyle ulaşabilir. Ankara-Haymana ve Haymana-Polatlı arası ulaşım, özel halk otobüsleri ve Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO otobüsleri ile dış mahallelerden (köylerden) Ankara’ya ulaşım ise, S.S. Haymana Kooperatifi minibüs ve otobüsleri ile sağlanmaktadır.

Ankara’dan Ulaşım

Haymana, Ankara merkeze 74 km uzaklıktadır. İlçe merkezi, üçer şeritlik çift yönlü yol ile Gölbaşı üzeri il merkezine bağlıdır. Haymana-Ankara arası ulaşım, Ankara’da ANKAmall Alışveriş Merkezi arkasındaki “Başkent İlçeler Terminali”nden saat başı karşılıklı gidip gelen özel halk otobüsleri ile sağlanmaktadır. Ayrıca Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali (AŞTİ)’den kalkan Ankara Büyükşehir Belediyesi (158 nolu) EGO otobüsleri ile de Haymana’ya gidilebilmektedir.

Polatlı’dan Ulaşım

Haymana’ya, aralarındaki 42 km’lik asfalt yol ile bağlı Polatlı’dan saat başı karşılıklı hareket eden özel halk otobüsleri ile ulaşılabilmektedir.

Haymana’nın Dış Mahallelerinden (Köyler) Ankara’ya Ulaşım

Haymana’nın mahalleleri (köyleri) ile bağlantı yolları asfalttır. Her sabah Sındıran, Altıpınar ve Tepeköy’den hareket eden özel halk otobüs ve minibüsleri, Öz Köyleri dolaşarak mahallelerden Ankara’ya ulaşımını sağlamaktadır. Bu otobüsler, öğle saatlerinde Ankara’dan geri dönmektedir. Otobüslerin Ankara’daki durağı ve hareket yeri Ulus İtfaiye Meydanı’dır.

Eskişehir'den Ulaşım

Yapımı tamamlanmak üzere olan Eskişehir-KonyaAdana bağlantı yolu, Haymana'dan geçmektedir.

Konya'dan Ulaşım

İlçenin, sınır komşuları Kulu ve Cihanbeyli ilçeleri üzerinden Konya ile bağlantısı bulunmaktadır.

Ankara-Haymana  (158 EGO Otobüsü)

Kalkış Yeri: AŞTİ

06.45

Haymana-Ankara (158 EGO Otobüsü)

Kalkış Yeri : Haymana Cimcime Meydanı

17.30

 

Ankara-Haymana(Özel Halk Minibüsleri)

Kalkış Yeri : Başkent İlçeler Terminali

0552 640 23 83 

07:00- 19:30 Arası Saat Başı

Haymana-Ankara(Özel Halk Minibüsleri)

Kalkış Yeri: Haymana Çağ Devremülkleri Altı

0312 658 10 02 

07.00-20.00 arası saat başı